Уряд планує цього року видати 1000 грантів на переробку

Українці, які хочуть отримати гранти для започаткування чи розвитку переробного бізнесу, з 5 лютого можуть подавати заявки на першу цього року хвилю.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України.

Як зазначила заступниця міністра економіки Надія Бігун, розвиток переробної галузі — стратегічний напрям уряду. Необхідно виробляти більше готової продукції з високою часткою доданої вартості як для споживання всередині країни, так і для експорту.

«Нашою метою є збільшити частку переробної промисловості у ВВП країни до 20%, що відповідає стандарту ОЕСР. Тому стимулюємо розвиток переробних підприємств через грантові програми. Сьогодні гранти від держави на започаткування чи розширення переробного бізнесу отримали вже 660 підприємств на 3,3 млрд грн. Цього року ми заклали фінансування на видачу ще 1 000 таких грантів загалом на 5,4 млрд грн», — повідомила Надія Бігун.

За грантовою програмою для переробних підприємств «Новий рівень» підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. При цьому обов’язковою умовою надання коштів є створення отримувачем гранту нових робочих місць, зокрема, він зобов’язаний створити до 25 робочих місць.

Як відомо, урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрями програми «єРобота» триває. Подання заявки здійснюється через портал «Дія».