Українцям варто очікувати подорожчання яєць ще на 10%

В Україні подорожчання яєць варто очікувати ще на 10%, після чого настане цінова стабілізація.

Таку думку висловила аналітик ассоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Світлана Литвин у коментарі «Фокусу».

Зазначається, що середня роздрібна ціна на курячі яйця станом на 29 вересня 2022 р. становила 40,90 грн за 10 штук, що на 21% більше, ніж місяць тому, і на 17% — ніж рік тому.

«Ціни на яйця мають яскраво виражену сезонність через значну частку домогосподарств у структурі виробництва (близько 50%). Тобто у міру скорочення світлового дня та зниження температури в Україні пропозиція від господарств населення зменшується, а ціна на яйця починає рости», — пояснила експерт.

Крім цього, до сезонних факторів подорожчання яєць у 2022 р. додаються специфічні — воєнні причини. Зокрема, зменшення промислового виробництва яєць через окупацію частини територій України, де були великі птахофабрики.

«Ще один фактор, що впливає на ціни, — порушення технологічного ланцюжка вирощування птиці. На початку війни деякі підприємства в умовах невизначеності частково призупинили інкубаційні процеси для здобуття молодих птахів. Через це поголів’я курей-несучок тимчасово скоротилося, і обсяги виробництва зменшилися», — додала Світлана Литвин.