Українці створили застосунок, який допомагає школярам по всьому світу

Двоє українців створили математичний застосунок MathMaster, що підкорив мільйони американців і конкурує з ChatGPT. Розказуємо деталі

Українці створили застосунок, який допомагає школярам по всьому світу. Фото: play.google.com

Українці створили застосунок, який допомагає школярам по всьому світу. Фото: play.google.com

Навчальний додаток MathMaster створений, щоб допомоги школярам і студентам у розв’язанні математичних задач.

Творцями застосунку є Віталій Шаталов та Дмитро Штепа з української ІТ-компанії Futurra Group. Його створили у 2021 році і витратили на нього понад $1 млн, а вже за рік проєкт вийшов на самоокупність. Станом на серпень 2023 року в MathMaster було 10 млн користувачів, 80–90% експертів — іноземці, річний виторг підскочив удвічі.

Як функціонує MathMaster

На перший погляд, додаток MathMaster виглядає простим: завантажте математичну задачу та отримайте відповідь. Спочатку програма автоматично обробляла запити за допомогою алгоритмів, але з ефективністю лише 50–60%. Головне питання полягало в тому, що користувачі часто подавали невірні дані.

Коли ні сама компанія, ні її конкуренти не змогли вирішити цю проблему, розробники з України вирішили звернутися до живих людей експертів у математиці. Цей крок виявився вдалим. Нині понад 1000 фахівців-фрілансерів співпрацюють із MathMaster, з яких приблизно 20% — українці. Їхній дохід, який варіюється від $30 до більше ніж $2000 щомісяця, залежить від кількості розв’язаних задач.

Зараз MathMaster — це поєднання додатка для підготовки до занять і платформи для репетиторства. З 10 млн користувачів понад 160 000 купили підписку. Ціна — від $7 на тиждень до $99 на рік. У вартість підписки входить розв’язання до 90 задач на місяць, без реклами, та докладні пояснення до кожної задачі.

Щодо географії користувачів, більшість приходять зі Сполучених Штатів Америки. Інші ключові ринки включають Канаду, Велику Британію та Австралію.

Порівнюючи MathMaster з ChatGPT від OpenAI, засновники MathMaster вбачають цінність не лише у правильних відповідях, але й у детальному поясненні матеріалу. У США існує потреба в доступних репетиторських послугах, і MathMaster виглядає як привабливий варіант для багатьох.