Український виробник заморожених напівфабрикатів зупиняє завод у Польщі

Українська компанія «Три Ведмеді» звільнила понад 50 працівників заводу Calfrost у місті Каліш Великопольського воєводства у Польщі.

Це стало наслідком продажу українцям попереднього власника заводу — компанії Nordis, повідомляє Liga.net з посиланням на місцеве видання Fakty Kaliskie.

Зазначається, що підприємство Calfrost почало працювати ще у 1954 році.

«Компанія була відомим та шановним на ринку виробником заморожених овочів та фруктів. Була. Тому що, здається, все вказує на те, що ця історія закінчується», — пише видання.

Торік восени польську Nordis купила українська компанія «Три ведмеді». Новим власником підприємства став Дмитро Ушмаєв, а до наглядової ради Nordis увійшов гендиректор ТОВ «Три ведмеді» Андрій Тищенко.

На початку квітня Ушмаєв підтвердив придбання польської компанії. Він казав, що має намір інвестувати у виробництво в Польщі.

Однак завод у Каліші закривається, а не розширюється, пише польське видання. 54 людини (деякі з них пов’язані з компанією понад 30 років) у березні та квітні отримали повідомлення про розірвання контрактів. Наприкінці червня вони стають безробітними.

Районне бюро праці в Каліші пояснило, що причиною звільнень стало важке економічне становище заводу, викликане зростанням цін і витрат, пов’язаних з управлінням підприємством.

«За словами працівників, завод був у хорошому фінансовому стані й міг би продовжити роботу, якби не рішення нового власника», — резюмувало польське видання.