Український виробник паперу з опалого листя будує фабрику у Франції

Український стартап Releaf Paper запускає у Франції завод з виробництва паперу з опалого листя.

Підприємство зможе переробляти 10 тис. т сировини на рік, розповів співзасновник Releaf Paper Олександр Соболенко виданню Foodbev Media.

«Він має запрацювати до кінця 2024 року. Після цього ми плануємо придбати щонайменше три інші заводи в Європі протягом наступних п’яти років. Наразі єдиним нашим інвестором є Європейська комісія, але пізніше цього року ми залучимо більше інвесторів», — поділився він.

Олександр Соболенко уточнив, що компанія зацікавлена також у розміщенні заводів у Північній Америці, Японії та Південній Кореї.

«На цьому етапі, швидше за все, ми запровадимо модель ліцензування. Тим часом ми зосереджені на виході на ринок із поточною моделлю крафт-паперу і активно ведемо переговори з європейськими клієнтами», — додав він.


Для довідки: Releaf Paper — заснований у 2020 році український екостартап, основний продукт — папір і паперові пакети, що виготовляються без використання деревини. Власного виробництва Releaf Paper не має. Спершу папір виготовляли на потужностях Житомирського картонного комбінату, наразі — на Луцькому картонному комбінаті. На промислові обсяги виробництва стартап ще не вийшов.