Український стартап Releaf Paper планує запустити своє перше виробництво у Франції до 2025 року

Компанія розглядає можливість відкрити подібне виробництво і в Україні, але наразі проєкт не може знайти достатніх обсягів сировини.

Представник українського стартапу Releaf Paper в інтерв’ю Mind повідомив, що компанія активно займається запуском першого виробництва на території Франції.

«Над цим проєктом ми працюватимемо до початку 2025 року. Щодо двох інших виробництв – з локаціями ми визначимося ближче до початку інвестиційного раунду, який відбудеться в першому півріччі наступного року. Кожен об’єкт – це два роки роботи. Ми намагатимемося пришвидшити цей процес, працюючи одночасно над кількома. Для цього ми активно розширюватимемо як управлінський, так і особливо технічний персонал», – повідомив Олександр Соболенко, кофаундер та СЕО Releaf Paper.

Очікується, що кожне виробництво матиме локальну команду, тоді як керівна команда Releaf зосередиться на стратегічному управлінні, фінансах, маркетингу та R&D.

«Можливо, одне з таких виробництв буде розміщено в Україні. Має зійтися відразу багато факторів, як економічних, так і політичних та операційних. Ми мали попередні зустрічі з владою двох великих міст в Україні щодо надання нам листя як сировини. В обох випадках ми отримали позитивну реакцію, однак обсягів сировини поки що недостатньо для наших планів», – додали в компанії.

Головний офіс Releaf Paper розташовується за кордоном з 2021 року. Очікується, що цього року він локально буде «мігрувати» з Ліона до Парижа. Але це поки буде не остаточна локація, говорять представники компанії.

Команда Releaf Paper знаходиться в шести країнах на двох континентах. Переважну її більшість складають українці. Очікується, що 2024 року компанія розшириться ще на 25 співробітників, це буде локальний французький виробничий колектив.

«Подальше географічне розширення офісів напряму пов’язане з локаціями майбутніх виробництв: при кожній фабриці буде свій невеликий офіс. Найближчі п’ять-сім років ми сконцентруємо всі зусилля на Європі. Потім є дуже багато планів, і вони пов’язані з іншими континентами», – зазначили в Releaf Paper.

Releaf Paper – це український стартап заснований у 2020 році Олександром Соболенком і Валентином Фречкою. Компанія виготовляє папір і паковання з опалого листя.