Український ШІ-стартап Mantis Analytics залучив $50 тис. інвестицій

У грудні 2023 року венчурна компанія ZAS Ventures зробила значущу інвестицію в український ШІ-стартап Mantis Analytics, але оголосила про це лише 26 березня 2024 року. Інвестована сума склала 50 000 доларів США.

Повідомила ZAS Ventures у Linkedin.

Mantis Analytics було засновано трійцею піонерів: Максимом Терещенком (генеральний директор), Остапом Вихопенем (головний технічний директор) та Антоном Тарасюком (директор з експертизи). Стартап пропонує інноваційну платформу, засновану на штучному інтелекті, яка спрямована на моніторинг та аналіз інформаційного поля, ідентифікуючи маніпуляції та фальсифікації.

Концепція Mantis Analytics виникла у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року і за рік трансформувалася в стартап з чіткою місією. До 2023 року команда не лише успішно розвинула проект за власні кошти, але й залучила додаткові 25 000 доларів від інвестора Brave1 для подальшого вдосконалення платформи.

Mantis Analytics активно співпрацює з Радою національної безпеки та оборони України та іншими державними організаціями. Завдяки цій співпраці, як зауважив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, стартап надав РНБО критично важливі дані, що дозволили швидко реагувати на інформаційні виклики, включно з проведенням брифінгів та запуском контрнаративів.

Розробники підкреслюють, що їхня робота значно підсилила оперативні можливості РНБО, автоматизувавши процес моніторингу російського інформаційного простору, з 80% звітів, генерованих Mantis Analytics, приймаються без необхідності втручання з боку аналітиків.

Основні деталі про ZAS Ventures

ZAS Ventures заснували українці Андрій Зінчук та Артем Волхонський. Обидва знаходяться в Києві. Фонд інкорпорований в США з офісами в Сан-Франциско та Києві. Окрім українців, ZAS Ventures також має американських партнерів.

Спочатку ZAS Ventures орієнтувався на Східну Європу, але після початку повномасштабного вторгнення змінили фокус виключно на українських фаундерів.

Мета: допомогти відроджувати українську економіку за рахунок створення інноваційних компаній, що швидко зростають, та робочих місць в ІТ.

Нагадаємо, українська інвестиційна група Roosh створила новий інвестиційний напрямок Roosh X, в рамках якого буде заходити в угоди самостійно або з партнерами. Одним з них вже став канадський венчур-білдер Tiny Studio.

Разом компанії зосередяться на інвестиціях в акціонерний капітал техностартапів з Європи та США. Орієнтовний чек – від $500 тис. до $10 млн. Для інвестицій розглядатиметься бізнес із річним доходом від $5 млн.