Український експорт впав на 40%

В Україні зараз гостро стоїть питання щодо розблокування перевезень через західний кордон. Про це під час зустрічі з експортерами заявила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Вона зазначила, що, за даними Держмитслужби, у листопаді обсяги експорту української продукції сягнули 9,2 млн т. На вантажний транспорт припало 783 тис. т. Найбільший обсяг експорту проходив через польський кордон — 282 тис. т. І цей обсяг на 40% менше, ніж до того, як почали страйкувати польські перевізники. На деяких пунктах пропуску експорт майже завмер або впав удвічі.

«Ми ведемо активну роботу для вирішення цієї ситуації. Не вся вона може бути публічною, адже не завжди ця публічність грає країні на руку. Але у нас є підстави сподіватися, що завдяки цьому діалогу з обох сторін ми зможемо владнати ситуацію. Наші дипломатичні кроки можуть посилити й експортери, у яких є контрагенти в Польщі. Це вже роблять наші бізнес-асоціації, вибудовуючи діалог із польськими партнерами, поглиблюючи співпрацю, лобіюючи інтереси України», — зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр зазначила, що уряд наступного року розширить інструменти підтримки бізнесу, особливо переробної галузі, та залучення інвестицій в реальний сектор економіки.

«Ми будемо стимулювати переробну промисловість, сприятимемо залученню інвестицій у реальний сектор і будемо посилювати несировинний експорт. Наш пріоритет — переорієнтація економіки із сировинної на переробну. Така сама трансформація має відбутись і в структурі експорту. Нині частка переробної промисловості становить близько 35%. Прагнути потрібно до 70–80%», — наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, наступного року уряд розширить програми підтримки бізнесу, насамперед того, що працює в переробній сфері та виготовляє продукцію з доданою вартістю. Також наступного року уряд планує акцентувати на підтримці великих інвестиційних проєктів та розвитку індустріальних парків.