Український бізнес хоче перезавантаження роботи податкової, митниці та БЕБ

Більшість представників та власників бізнесу вважають, що робота податкової, митниці та БЕБ неефективна, а ситуація з блокуванням податкових накладних не змінилася або погіршилась.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Українською Радою Бізнесу (УРБ).

Так, за перезавантаження Державної податкової служби висловились 42,4% серед опитаних підприємців, та 60,3% впевнені, що слід зменшити штат співробітників й підвищити пpoзopість роботи ДПС. Лише 4% вважають, що робота ДПС не потребує змін.

Водночас за перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ) виступають на 3% менше (39,2%). Понад половина (51,7%) опитаних за радикальні зміни підходів у роботі відомства, яка має принципово відрізнятися від методів правоохоронців, які паралізували роботу бізнесу. За ліквідацію БЕБ трохи більше 9% респондентів. 17,6% підприємців вважають, що БЕБ недостатньо працює щодо припинення роботи тіньових схем у економіці.

Перезавантаження Державної митної служби вважають за необхідне 52,1% бізнесменів.

Більшість підприємців вважають, що і ДПС, і ДМС працюють переважно неефективно та перешкоджають роботі білого бізнесу — 59,2 і 54,7% відповідно.

Водночас близько 35% бізнесменів вважають, що в Україні покращилась ситуація з блокуванням податкових накладних, хоча тих, хто вважає її гіршою або такою, що не змінилась, — 45% (25,5 та 19,5% відповідно).

Уточнюється, що сфера діяльності опитаних — 19% керівники асоціацій, 81% — власники та представники малого та середнього бізнесу України.