Українські садівники відмовляються збирати урожай малини

Негативні тенденції на українському ринку малини для заморозки тривали минулого тижня, що призвело до відмови одразу кількох середніх за розміром господарств від продовження збирання ягоди.

Про це пише EastFruit.

«Фермери вважають, що закупівельні ціни українських заморожувальників малини не покривають витрати на збирання, тож їм вигідніше залишити ягоду осипатися на землю, аніж продовжувати збирання. Це рішення поки що ніяк не вплинуло на ціни на ринку малини для заморозки, бо безліч дрібних виробників, які не наймають людей для збирання малини, продовжують її прибирати та продавати на переробку. Крім того, більшість великих і середніх господарств продовжують збирання малини, а значить її пропозиція залишається досить високою», — пояснюють експерти.

Однією з причин низьких цін на ринку називають спробу учасників ринку мінімізувати свої ризики, що призвело навіть до створення нової категорії якості малини. У результаті виходить, що українські заморожувальники заготовляють малину для переробників Польщі, які отримують основну додану вартість, однак, при цьому, беруть на себе і багато ризиків.

«А ось на українському ринку свіжої малини намітилися певні позитивні тенденції. Зокрема, на торгових майданчиках було відзначено зростання цін пропозиції свіжої малини на 27% за попередній тиждень. Однак місткість свіжого ринку малини, на жаль, набагато нижча, ніж місткість ринку заморозки, тому дана тенденція навряд чи матиме істотний вплив на економіку малиноводів України, які напевно запишуть цей сезон собі в пасив», — вважають фахівці.