Українські порти останніми днями працюють лише на 30%: як це впливає на “зернову ініціативу”

Одеські порти останніми днями працюють лише на 25-30%. Але, незважаючи на це, з порту “Чорноморськ” 23 жовтня вийшло шосте зафрахтоване в рамках Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН судно, яке вирушило з 40 тис. тонн пшениці до Ємену. Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

“Росія свідомо затримує повноцінну реалізацію “зернової ініціативи”. У зв’язку з цим порти працюють в останні дні лише на 25-30% своїх можливостей“, – йдеться у повідомленні.

Загалом у рамках Всесвітньої страхової програми було відправлено судна із 124,3 тис. тонн агропродукції.

Президент Володимир Зеленський також прокоментував реалізацію ініціативи. За його словами, у рамках ВПП українське продовольство вже отримали Ефіопія, Ємен та Афганістан.

“Дуже важливо, що з нашого порту вийшло вже шосте судно з продовольством, зафрахтоване у рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН… Саме такі програми – це те, про що ми в Україні думаємо. Як допомогти вийти з кризи – а не як створити кризу”, – додав Зеленський.

Всього з початку дії “зернового коридору” 1 серпня з України вийшли 380 суден, які експортували 8,5 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.