Українські молочники втрачають ринок Узбекистану

Спілка молочних підприємств України закликала якнайшвидше врегулювати проблеми в торговельних відносинах з Узбекистаном.

Як говориться у повідомленні СМПУ, цьому питанню була присвячена нарада представників Мінагрополітики, Мінекономіки та Посольства України в Республіці Узбекистан.

Зазначається, що тривогу експортерів викликає ситуація, яка склалася в торгівлі з Узбекистаном після введення в дію розпорядження Державного митного комітету про відміну преференційного режиму торгівлі з Узбекистаном 1 липня 2022 року.

«У відповідь на це, не дочекавшись пояснень української сторони про підстави для такого рішення, Узбекистан теж вжив відповідних заходів.

Потерпілою стороною виявилися українські компанії-експортери, які несуть збитки і втрачають узбецький ринок, повернутися на який буде дуже важко», — пояснюють у спілці.

Під час засідання присутні обговорили можливі варіанти вирішення проблеми. Всі учасники висловили підтримку тим зусиллям, яких зараз докладає Мінагрополітики і заступник міністра Тарас Висоцький для врегулювання цієї ситуації, яка шкодить українському бізнесу і має бути вирішена якнайшвидше.