Українець створив додаток AfterTax для розрахунку інвестицій після податків

Український програміст Євген Дубінін представив новий додаток AfterTax. Цей інструмент спрощує розрахунок чистої вартості інвестицій після усіх податків, ураховуючи курсові відмінності. Тепер інвестор може легко дізнатися, скільки справжніх грошей він отримає зі своїх інвестицій.

В останні роки українці все активніше вкладають гроші в акції та інші фінансові інструменти. Проте прибуток, який вони бачать в додатках, може істотно відрізнятися від реальної суми через податки. AfterTax став відповіддю на цю проблему, допомагаючи користувачам бачити реальний стан своїх активів.

Щоб зрозуміти, як працює додаток, розглянемо приклад. Якщо інвестор в 2020 році придбав акції на $1000 (близько 26 000 грн.), а сьогодні їх вартість зросла до $1200 (44 400 грн.), податок буде: (44 400 грн. – 26 000 грн.) * 19,5% = 3 588 грн. або $97. Тож ефективна вартість інвестицій дорівнює $1103.

AfterTax базується на даних з Yahoo Finance, використовує метод FIFO і розрахунки веде за курсом НБУ. Якщо ви здійснили операції протягом року, програма відразу покаже поточні податкові зобов’язання.

Додаток працює на платформах iOS та Android і є абсолютно безкоштовний. Євген випустив його 11 липня на App Store і 12 липня на Google Play. Як розповів він виданню AIN.UA, первісно AfterTax був створений для особистого користування, але згодом вирішено було поділитися цим корисним інструментом з громадськістю.

Не менш цікавим є факт, що це не перший фінансовий проект Дубініна. У 2021 році він запустив популярного Telegram-бота FinTrackerBot, яким вже скористалося 13 000 користувачів, з яких 3000 залишаються активними.

«Я інвестую та сплачую податки з 2019 року. Розрахунки завжди робив в Excel, от і виникла ідея це автоматизувати та мати актуальну інформацію про стан своїх інвестицій у вигляді мобільного додатку. На реалізацію пішло близько 2 місяців, адже технологія розробки мультиплатформених мобільних додатків (Flutter) для мене була нова, і багато часу пішло саме на базове навчання, дизайн та реліз. Розробка була одразу під Android та iOS з одним кодбейзом (один і той самий код компілюється та працює на різних платформах iOS та Android)», – розповів Євген.