Україна здатна переробляти 30-40% сільгосппродукції

Сьогодні в Україні переробляється близько 20% сільгосппродукції, але переробку реально збільшити до 30-40%.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час конференції Forbes AgriFood.

propData.content.image

Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства України

Як буде розвиватися переробка, залежить від бізнесу. Очевидно, держава повинна створити умови, але насправді — це просто не заважати. На мою думку, переробка буде розвиватися, але я не вірю, що в Україні буде 100% переробки зернових, оскільки у світі немає країни, яка б виробляла таку велику кількість зернових і все переробляла. Для України реально переробляти 30-40% сільгосппродукції.

Він додав, що розвиток переробки залежатиме від доступу України на ринки, а для цього держава має максимально захищати ринки і спрощувати правила всередині країни.

«Аграрка в світі дуже протекціоністська, і це те місце, де держава може допомогти. Якщо ми говоримо про те, куди продавати, то європейський ринок для аграрної продукції дуже великий і преміальний. І сьогодні український бізнес — від великого, як МХП, до невеликих фермерів — готовий до конкуренції з європейцями», — зауважив міністр.