Україна за десятиліття втратила три чверті малих виноробів

Кількість малих виноробів останніми роками в Україні драматично падає.

Про це заявив голова підкомітету взаємодії держави та бізнесу і інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Ігор Марчук, говориться у повідомленні парламенту.

«У 2013 році у нас було 100 малих виноробів, а сьогодні залишилося 26. Тому ми всі розуміємо, що необхідні зміни, слід продовжувати реформу, яка була розпочата у 2018 році, і сьогодні ми її відновлюємо. Ми хочемо прибрати ліцензування, воно непотрібне і створює виключно проблеми й практично нічого не додає держбюджету. Замість ліцензій ми хочемо запровадити реєстр малих виноробів, тобто цифровізувати цю сферу», — прокоментував парламентар ухвалення у першому читанні законопроєкту №9030, що передбачає підтримку малих виробництв виноробної продукції.

Ігор Марчук поінформував, що малих виноробів запропоновано зробити суб’єктами державної підтримки.

«Ми хочемо відв’язати їх від так званих виноградних зон і районованих сортів винограду для того, щоб вони могли робити вино там, де це можливо, і з будь-якого сорту винограду, призначеного для виробництва вина. Також потрібно надати їм можливість закуповувати виноград для виробництва виноматеріалів, але це має бути виноград виключно українського походження. Такі новації також простимулюють і розвиток виноградарства в Україні», — упевнений політик.

Він додав, що кількість малих виноробів у Європі та світі зростає, навіть у таких невиноробних регіонах як Канада, Польща, Чехія та Нідерланди. Тож Україна має підтримати цей сектор економіки, який у нашій державі має серйозні перспективи.