Україна суттєво збільшила експорт сої

Україна з початку сезону експортувала близько 3 млн т сої проти минулорічного показника в 1,1 млн т.

У червні експорт української сої становив більше 210 тис. т, що поступається показнику травня, але більше, ніж у квітні, пише Shareuapotential.

Зазначається, що основні причини збільшення українського експорту — збільшення загального врожаю сої в 2022 році до 3,7 млн т (що є найвищим показником з 2017 року), а також великі залишки сої врожаю 2021 року (близько 1 млн т).

Основним покупцем української сої поточного сезону стала Туреччина, на яку припадає більше третини всього українського експорту.

Щодо логістичних шляхів, то лише близько 30% було експортовано через чорноморські порти, решта — альтернативними шляхами (насамперед через дунайські порти).

Експорт соєвої олії у червні становив 30 тис. т, всього з початку сезону — 243 тис. т. Переробка сої поточного сезону становитиме близько 1,4 млн т (у двох попередніх сезонах — 1,3 млн т).

У 2022 році найбйльшими переробниками сої в Україні були МХП, «Астарта» та група АТК. Поточного сезону прибутковість переробки сої є найвищою за останнє десятиріччя.