Україна подвоїла експорт заморожених овочів, але імпорт не перевищила

Україна 2024 року продовжує дуже активно нарощувати експорт овочів глибокого заморожування.

Зокрема, за перший квартал експорт заморожених овочів з України збільшився більш ніж удвічі порівняно з тим же періодом минулого року і досяг 2,2 тис. т, принісши понад $2,7 млн експортної виручки, повідомляє EastFruit.

Основними експортними товарами були заморожені цвітна капуста, броколі та цукрова кукурудза. А головними покупцями заморожених овочів з України виступали Німеччина, Ізраїль, Бельгія, Італія, Польща, Франція та Румунія. При цьому Ізраїль переважно імпортував з України цукрову кукурудзу в замороженому вигляді.

«Зростання експорту овочевого заморожування, хоча це може здатися для багатьох дивним, є прямим наслідком бурхливого розвитку вирощування ягід в Україні. Після того, як у країні різко зросло виробництво малини, інвестори почали вкладати кошти в нові підприємства із заморожування цієї ягоди. Однак для більш ефективного використання обладнання, потужностей зі зберігання замороженої продукції та маркетингу, багато хто почав розширювати асортимент виробленої продукції, поступово включаючи до нього інші ягоди, фрукти та навіть овочі. Це дозволяє вже кілька років поспіль підвищувати обсяги експорту заморожених овочів», — пояснив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Водночас він зазначає, що Україна перебуває лише на початку шляху розвитку цієї галузі.

«Варто зауважити, що наразі Україна таки більше імпортує, ніж експортує заморожених овочів, тому актуальним стає питання як підвищення якості продукції, так і подальшого розширення асортименту. Основні недоробки в Україні — в сегменті заморожування солодкого перцю, овочевих сумішей та зелені», — додає Андрій Ярмак.