Україна експортувала рекордний обсяг лохини

Українські садівники у 2022 р. змогли збільшити обсяги експорту лохини до історичного рекорду попри пов’язані з війною труднощі.

Про це повідомляє EastFruit.

Загальний експорт свіжої лохини з України у 2022 р. перевищив 2,5 тис. т, збільшившись у півтора раза стосовно 2021 р. Попередній рекорд експорту лохини з України, досягнутий у 2019 р., було перевищено на 11%. І це попри те, що у 2022 р. не було постачання з України до білорусі, яка до нинішнього року була одним із основних ринків збуту української лохини.

Уже традиційно основним ринком збуту для лохини з України була Польща. У 2022 р. вона імпортувала з України у 2,2 раза більше ягоди, ніж роком раніше, а обсяг постачання досяг 1,35 тис. т за сезон. Таким чином, понад 50% усієї української лохини було відправлено до Польщі. Водночас Польща була лише транзитним пунктом для лохини з України до інших країн ЄС, тому що експорт свіжої лохини з Польщі в багато разів перевищує обсяги експорту з України.

Інші великі імпортери лохини з України — Нідерланди, Велика Британія та Молдова — теж різко збільшили обсяги імпорту: на 80%, 68% та у 2,4 раза відповідно. Вперше оптові партії лохини з України вирушили також до Іспанії, Німеччини, Грузії та Фінляндії. А ось постачання до країн, куди ягоду доставляли раніше літаками, — ОАЕ, Малайзії та Сінгапуру, не здійснювалися у зв’язку з воєнною агресією росії проти України.