Україна домовилася з Казахстаном наростити міжнародні перевезення: чому це важливо

Україна успішно завершила переговори з Казахстаном щодо отримання дозволів на міжнародні перевезення. Про це заявив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

За результатами переговорів вдалося збільшити максимальну кількість дозволів на 2023 рік.

“Україна отримає 4000 універсальних бланків, 4000 бланків для транзитних перевезень та 800 – для перевезень до третіх країн. При цьому невикористані бланки 2022 року залишаються чинними до 1 лютого 2023 року”, – розповів заступник міністра.

Україна домовилася з Казахстаном наростити міжнародні перевезення: чому це важливо - фото 1

Найбільше до Казахстану Україна продає агропромислову та харчову продукцію, машини, обладнання, механізми, прилади, засоби наземного, повітряного та водного транспорту, продукцію хімічної та пов’язаної з нею галузей промисловості. Зі свого боку з Казахстану до України імпортують природний газ, паливо, нафту та нафтопродукти, агропромислову та харчову продукцію, недорогоцінні метали та вироби з них.

Вартість українського експорту до Казахстану минулого року становила $293,3 млн, а імпорту з Казахстану до України – $510,3 млн.

Найєм зазначив, що через повномасштабне російське вторгнення Україні довелося переорієнтуватися на транспортування товарів суходолом, однак менш ніж за рік країна посилила свої позиції в міжнародній торгівлі.