У ЄС погіршили прогноз урожаю яблук і груш

Всесвітня асоціація яблук і груш (WAPA) переглянула у бік пониження свій щорічний прогноз валового збору культур у Європейському Союзі.

Як говориться у повідомленні асоціації, у серпні очікувалось, що урожай яблук буде менше на 3,3% порівняно з минулим роком — 11,4 млн т, урожай груш — на 12,9% і складе 1,745 млн т.

Оновлення фахівців показують, що умови, пов’язані зі зміною клімату, негативно вплинули на врожай протягом кількох тижнів після публікації початкових оцінок. Кліматичний хаос включав посухи, повені, град, теплі ночі та підвищений ризик шкідників у всьому ЄС. У інших випадках дощі та холодні ночі позитивно вплинули на розвиток розміру та забарвлення відповідно в деяких регіонах виробництва.

Наразі WAPA оцінює, що врожай яблук у 2023 році очікується на рівні трохи нижче 11 млн т (приблизно 4% нижче початкового прогнозу).

Водночас зниження прогнозу щодо груш в Італії, Іспанії, Бельгії та Нідерландах призведе до зниження оцінок до 1,72 млн т, що на 6% нижче початкового прогнозу та поступається урожаю 2021 року.