У топ-10 експортерів борошна — лише виробники

Експорт борошна з України у 2022/23 МР склав 150 тис. тонн, попри всі труднощі.

Про це зазначив голова ревізійної комісії громадської спілки «Борошномели України» Сергій Сакіркін у матеріалі на «АПК-Інформ».

«Тобто в рік, коли було безпечне море, контейнери (про вартість яких постійно плакалися) висівок ішли нарозхват, затарку складів не можна було уявити навіть у страшних снах — проте всього 125 тис. тонн. А тут море тільки в Румунії і далі, дикі ставки на траки до портів і до європейських споживачів… Логістика — це просто жах! І 150 тис. тонн!» — підкреслив він.

Сергій Сакіркін зауважив, що війна дуже вплинула на географію постачань українського борошна.

«Якщо раніше домінувала Північна та Центральна Африка, особливо ОАЕ, то тепер із 10 країн, куди пішли найбільші обсяги нашої продукції, 7 — це європейські країни. Ну, припустимо, до Молдови експортовано звичайний щорічний обсяг. Але до решти країн, якщо колись і потрапляло українське борошно, то в мізерних кількостях. Нині це тисячі, іноді навіть десятки тисяч тонн», — додав він.

У десятці найбільших експортерів опинилися лише виробники. Всі ці підприємства експортували багато років поспіль.

«Калуський КХП різко вирвався за обсягами внаслідок близькості до кордонів чотирьох країн та завдяки вмілому маркетингу. Далі — майже всі звичайні члени цього клубу 10-ти, крім новачків ТОВ «Влад» та ТОВ «Ньюсфера». І якщо «Влад» знаходиться безпосередньо на західному кордоні, то для «Ньюсфери», що знаходиться на протилежному боці країни, — це видатне досягнення», — зазначив фахівець.