Туреччина забезпечує третину імпорту фруктів до України

Найбільша частка у структурі зарубіжних постачань сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» — 10,5%. Це переважно за рахунок цитрусових, бананів, інших екзотичних плодів, а також винограду і кісточкових фруктів.

Про це повідомив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

За даними Державної митної служби України, у 2022 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили $663 млн. Це на 21% менше показника 2021 року ($835 млн).

Основним постачальником продукції цієї групи до України щонайменше останні 5 років залишається Туреччина, з якої минулого року завезено 220 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала близько третини — 30,7%, зазначив експерт.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі — 13,4%. Суттєво менші обсяги постачань з Греції (6,3%), Колумбії (5,0%), Іспанії (4,7%), Коста-Ріки (4,6%) та Єгипту (4,3%).

Сукупно ці сім країн сформували 2022 року 69% вартості імпорту продукції даної групи до України.

«Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові та банани, які у 2022 році сформували 60% вартості її імпорту. Минулого року по всіх товарних позиціях, за винятком кавунів і динь, фіксувалось зниження закордонних закупівель у грошовому виразі», — підсумував Богдан Духницький.