Ціни на печиво зростуть: експерт озвучила прогноз здорожчання

Виробники печива виважено підходять до підвищення цін на нього, оскільки будь-яке здорожчання приводить до значних втрат об’ємів продаж. Тому за 2023 рік ріст цін на цю продукцію очікується в межах 7-10%, повідомила замдиректора з маркетингу ТОВ “Київ хліб” Ольга Колядюк виданню Delo.ua.

Таким чином, ціни на печиво “підтягуватимуться” вслід за знеціненням гривні, тобто не перевищать річний прогнозний показник інфляції.

Щоб занадто швидко не підвищувати ціни, виробники також зменшують об’єм упаковки, оберігаючи таким чином психологічний стан споживача. При цьому виробник знаходиться в постійному протиріччі – забезпечити нормальну якість товару за нормальною ціною, і при цьому самому вижити. Нажаль, в умовах війни цей баланс зберігати стає все складніше, і частину товарних позицій доводиться тимчасово знімати з виробництва, констатує представник компанії.

За її словами, український ринок печива почав активно перебудовуватись ще в 2020 році, з початком світової епідемії COVID-19 – тоді товарна група крекерів, сендвічів і снеків скоротилася через зміну формату відпочинку споживачів, які перестали проводити час в колективі і самоізолювались. Також споживачі перейшли на акційні пропозиції, великі “сімейні” пакування і покупку одразу двох-трьох пачок печива. Ця тенденція зберігається і зараз, в часи повномасштабного російського вторгнення.

Загалом, за даними “Київхлібу”, ціни на найпоширеніші види печива на липень-2023 виглядають наступним чином:

Найменування виробу Середня споживча ціна по Україні, грн  Середня споживча ціна в Києві, грн 
Печиво здобне 150,3 176,5
Печиво сухе 112,4 114,8
Вафлі 156,6 154,5
Здобні вироби, 100 г 15 20,1