Ціни на овочі не перекривають витрати на зберігання

Аграрії інвестують кошти в овочесховища, щоб мати можливість зберігати урожай і хоч трохи заробити, але як показав сезон — нинішні ціни на овочі не перекривають витрати виробників за використані енегоресурси.

Про це AgroPortal.ua розповів керівник ФГ «Чайка-2» Олександр Чубук.

Фермер почав будувати овочесховище на три камери обсягом 150 т кожна на Київщині відразу після звільнення сусіднього селища Нові Биковці від окупантів. Тож минулого року вже заклали на зберігання капусту, моркву, цибулю та часник.

propData.content.image

Олександр Чубук, керівник ФГ «Чайка-2»

Восени ми збирали капусту, яку закупівельники брали по 8 грн/кг з місця. Частину капусти продали відразу, частину — 300 т — заклали в холодильні камери. Щомісяця витрати на електроенергію складають 140 тис. грн, а за весь період зберігання  1 млн грн. Тому логічно, що овочі наприкінці сезону мають подорожчати, адже потрібно зважати на значні витрати виробника на зберігання.

Олександр Чубук зазначає: якщо продавати овочі відразу з поля — відходів немає, а після зберігання, наприклад, капусту потрібно перебрати та почистити, щоб вона мала товарний вигляд.

propData.content.image

Олександр Чубук, керівник ФГ «Чайка-2»

А це ще одна стаття витрат — плата за роботу 15-20 працівникам. 600 грн за день роботи — це 10 тис. грн щодня. Тому сьогодні мені потрібно відпускати капусту, щоб спрацювати в нуль, хоча б по 10 грн/кг. Закупівельники зараз такої ціни не дають.

Аграрій припускає, що, можливо, цього сезону повернеться до стратегії вирощувати стільки овочів, скільки можна продати восени, без закладання на зберігання.