Ціни на харчі в Україні зупинили зростання за рахунок овочів

Споживчі ціни на продукти харчування у липні 2023 року зменшилися проти червня на 2,1%, тоді як ще в червні проти травня вони зросли на 0,1%. Це перше зниження до попереднього місяця з серпня 2021 року.

Про це поінформував директор ННЦ «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, повідомляє пресслужба установи.

За його словами, гальмування темпів зростання споживчих цін на продукти харчування відбулося переважно за рахунок падіння їх рівня на овочі (-18,2% проти червня), яйця (-4,1% до травня), фрукти (-1,3%), олію соняшникову (-0,8%), макаронні вироби (-0,2%), а також хліб і хлібопродукти (- 0,1%).

Збереглося зростання цін на м’ясо та м’ясопродукти (+1,4% проти червня), рибу та продукти з риби (+0,7%). Також у червні зменшення змінилося зростанням цін на сири (+0,3% проти -0,5% до травня), масло (+0,3% проти -0,1%), молоко (+0,2 % проти -0,5 %). Також відновилося зростання цін на цукор: +1,2% проти нульового приросту у червні, поінформував науковець.

«Тобто липень виправдав очікування науковців ІАЕ щодо зменшення споживчих цін під тиском надходження продуктів нового врожаю, насамперед овочів. Також підтвердилися прогнози щодо можливого відновлення зростання споживчих цін у липні на перероблені продукти харчування та продукти тваринництва у зв’язку зі здорожчанням електроенергії та пального, що може зупинити тенденцію до падіння споживчих цін вже у серпні», — підсумував Юрій Лупенко.