Ціна на яйця до кінця року може сягнути 75 грн

Овочі, фрукти та молочна продукція — товари, які найближчим часом можуть подорожчати.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, говориться на сайті парламенту.

«Традиційно восени починає зростати ціна овочів та фруктів, адже під час холодів їх потрібно зберігати у спеціалізованих сховищах. Це призводить до зростання собівартості виробництва та зменшення пропозиції, тому що господарства, що не мають таких сховищ, намагаються до початку холодів реалізувати свою продукцію, а господарства, в яких є склади, намагаються «розтягнути» реалізацію до початку літа, коли ціна буде вищою», — відзначив Олександр Гайду.

Тож ціна овочів та фруктів поступово буде підвищуватися на 5-10% щомісяця. Вартість молочної продукції також зросте, однак некритично — на 3-5%. Також узимку варто знову очікувати суттєвого збільшення ціни на яйця.

«Рекордсменом зі зростання цін цього року знову будуть курячі яйця. Велика частка яєць в Україні виробляється саме в невеликих господарствах. Зараз ми знаходимося в точці, коли зменшується пропозиція від домогосподарств, і ціна починає підійматися. Тому велика вірогідність того, що до новорічних свят ціни сягнуть показника минулого року, коли яйця на полицях коштували близько 75 грн за десяток», — зауважив Олександр Гайду.

Він додав, що попри прогнозоване зростання цін все ж таки більшість продуктів восени 2023 року коштує дешевше, ніж торік. Зокрема, гречка подешевшала більш ніж у 2 рази. До речі, цьогорічний врожай гречки є рекордним, тож це теж сприятиме зниженню ціни на крупу, підсумував Олександр Гайду.