Ціна на металобрухт в Україні через надлишок впала вдвічі нижче, ніж в Європі

Ціна на металобрухт в Україні впала до 200-220 €/т, тоді як в Європі він коштує 400-450 €/т. Причиною такого падіння вартості став надлишок на ринку 90 тис. тонн металобрухту. Про це повідомили UBR.ua учасники ринку.

“Зараз ціна на металобрухт у країнах ЄС становить 400-450 €/т. В Україні металурги закуповують сировину майже вдвічі дешевшу. А з урахуванням витрат на збирання, переробку, технічне обладнання, заробітні плати, логістику тощо, собівартість 1 т металобрухту становить 200-220 €/т”, – розповів один з учасників ринку.

Він зазначив, що на ринку накопичився величезний надлишок металобрухту – 90 тис. тонн. Це стало наслідком втрати двох металургійних гігантів ММК ім. Ілліча та “Азовсталі”, на які припадало до 40% обсягу споживання всього українського металобрухту. Внаслідок дії цього чинника, а також руйнування логістичних ланцюжків, ринок споживання металобрухту знизився майже на 80%.

“На внутрішньому ринку виник надлишок металобрухту у розмірі 90 тис. т, який не потрібен іншим великим підприємствам, таким, як “Дніпровський металургійний комбінат” або “Запоріжсталь”. Економічна частина Асоціації з ЄС дозволяє українським заготівельним підприємствам розвивати свій бізнес, реалізуючи металобрухт у країнах ЄС. Водночас заготівельники готові експортувати в ЄС не більш як 25 тис. т з понад 90 тис. т надлишку”, – розповідають учасники ринку.

За їхніми словами, внаслідок цього, починаючи з 7 квітня, деякі українські ломозаготівельні компанії отримали листи, в яких металургійні комбінати в односторонньому порядку зупинили відвантаження металобрухту, що підтверджує надлишок сировини на українських підприємствах.

Так, наприклад, у листі АТ “Інтерпайп Дніпровтормет” №469 від 7 квітня повідомляється, що з 8 квітня підприємство забороняє приймати брухт залізничним транспортом. При цьому уточнюється, що за вантаж, який продовжуватиме прибувати після цієї дати, розрахуються за нижчою ціною.

“Повідомляємо вам, що у зв’язку з виробничою необхідністю з 08.04.2023 до скасування забороняється відвантаження брухту залізничним транспортом за адресою АТ “Інтерпайп Дніпровтормет”. Металобрухт, відвантажений залізничним транспортом без попереднього узгодження у період дії заборони, буде оцінений за ціною мінус 700 грн/т від базової ціни. Необхідно до 16 години 07.04.2023 року надати перелік вагонів, які перебувають під завантаженням. Інформація про зняття заборони буде наведена додатково”, – йдеться у листі, підписаному заступником голови правління з комерційних питань підприємства Дмитром Клопотовським.

Ціна на металобрухт в Україні через надлишок впала вдвічі нижче, ніж в Європі - фото 1