Ставки за іпотекою впадуть на 5% найближчими місяцями, – банкір

У найближчі 2-3 місяці в Україні очікується зниження іпотечних ставок у середньому на 3,5-5%. Про це у коментарі UBR.ua розповіла перший заступник голови правління Глобус Банку Олена Дмітрієва. Крім того, цьому може сприяти зниження облікової ставки Нацбанком. На думку Дмітрієвої, цей процес може розпочатися у вересні, а до грудня регулятор може опустити ставку до 20% з нинішніх 25%.

Також, на її думку, розвитку іпотеки сприятиме розширення можливостей держпрограми “єОселя”. З 1 серпня подати заявку на отримання пільгового кредиту зі ставкою 7% за цією програмою зможуть ветерани війни та члени їхніх сімей, а також люди без власного житла (або ті, хто має житло площею менш ніж 52,5 кв. м на особу і додатково 21 кв. м на кожного члена сім’ї).

З огляду на це ринок розраховує на зростання доступності кредитування житла – “зараз важливий гармонійний розвиток іпотеки, її доступність для регіонів, де не тривають бойові дії”, зазначила експерт.

Іпотека стимулюватиме розвиток будівельної галузі, що вкрай важливо для подальшого зростання економіки країни всупереч війні“, – сказала Дмітрієва.

Своєю оцінкою Дмітрієва поділилася у контексті аналізу ринку нерухомості Ужгорода. Вона спрогнозувала зростання кількості угод на первинному ринку в місті через кілька чинників.

Зокрема, окрім держпрограми “єОселя”, вона виділила програми самих банків з розстрочки платежів (діють у 78% новобудов Ужгорода), розвиток спільних іпотечних програм банків та девелоперів, а також загалом гнучкий підхід до кредитування з боку банків: можливість взяти іпотеку терміном від 3 до 22 років і за ставками від 7,9-12% (у разі погашення за 3 роки) та до 22,9% у разі 20-річної іпотеки (в перший рік ставка становить 3%).