Собівартість продукції садівництва зросла на 20-60%

Від початку повномасштабного вторгнення росії, собівартість продукції садівництва зросла на на 20-30, а іноді й 60% через подорожчання складових, додаткові витрати на генератори, скасування кредитів на добрива та пестициди, дефіцит робочої сили тощо.

Про це на вебінарі «Стійка Україна» розповів заступник директора Інституту садівництва НААН України Олександр Ярещенко.

«Впливає на ситуацію девальвація, додаткові витрати підприємств, зокрема на придбання генераторів, скасування кредитних програм на купівлю добрив і пестицидів. Ще одне актуальне питання – суттєва нестача працівників через мобілізацію та міграцію українців, що особливо відчутно в західних регіонах України, – зазначив доповідач. – Окрім того, окупація регіонів, де вирощувалася левова частка овочів і ягід, зокрема Херсонської та Запорізької областей, спонукала виробників з інших регіонів розширити асортимент продукції чи освоїти новий для себе напрямок діяльності.

За словами фахівця, також є проблеми з сертифікованим садивним матеріалом, адже частина великих розсадників знаходяться або в окупації (на Херсонщині), або в зоні бойових дій (Бахмутський розсадник).