Скільки заробляють та витрачають IT-спеціалісти — дослідження

Як доходи, так і витрати більшості спеціалістів IT-сфери зросли протягом 2023 року порівняно з минулим

Як свідчить дослідження IT Research Ukraine, середній дохід IT-фахівців станом на кінець цього року становить 2630 доларів. Це на 270 доларів більше, ніж у 2022-му.

Водночас кожен десятий айтівець заявив про зниження доходу. Однак порівняно з минулим роком збільшилась частка спеціалістів, які стали заробляти більше. У 2022 році таких було 14%, а цьогоріч — майже 44%.

Найбільше IT-фахівців знаходяться у віковій категорії від 26 до 35 років, третина спеціалістів – жінки.

Інфографіка

Інфографіка. Фото: itcluster.lviv.ua

Більша частина опитаних спеціалістів зазначила, що вагомо зросли і їхні витрати: 72,9% у 2023 році на противагу 62% торік.

Найбільше вони витрачають на базові потреби: оренду житла, харчування тощо. Понад 80% айтівців мають змогу заощаджувати: у середньому відкладають чверть доходу. Однак кожен десятий зберігає більш ніж половину щомісячної зарплатні.

Інфографіка

Інфографіка. Фото: itcluster.lviv.ua

Цікаво, що понад 213 тисяч IT-фахівців (93,6% від усіх опитаних) спрямовують на благодійність частину доходу. Це на 4,6% більше ніж того року. У середньому донатять десяту частину заробітку, що дорівнює близько $264.

Читайте також: Рейтинг найдорожчих tech-стартапів світу 2023 року

«Згідно з результатами дослідження IT Research Ukraine 2023, українська технологічна галузь адаптувалася до нових реалій, спричинених війною, і демонструє обережні ознаки відновлення та потенційного майбутнього зростання. За 2023 рік, в цілому, збережено рівень експорту технологічних послуг та створено багато тисяч нових робочих місць як в ІТ-галузі, так і у сфері хардверу та інноваційного виробництва», — зазначила Олеся Залуська, керівниця Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Частина працівників ІТ-сфери від початку повномасштабної війни стали на захист країни. Три чверті опитаних компаній мають у штаті мобілізованих спеціалістів. Здебільшого, їхня частка не перевищує 5% від усієї кількості працівників.

Більшість опитаних компаній підтримують своїх фахівців, які нині у лавах ЗСУ. Зокрема, 48% забезпечують їм збереження робочого місця. 56% компаній виплачують фінансову допомогу: разову, або ж фіксовану суму чи часткову компенсацію винагороди щомісяця.

Інфографіка

Інфографіка. Фото: itcluster.lviv.ua

Зазначається, що у межах дослідження було опитано понад 7 тисяч техфахівців та понад 400 компаній з усіх областей України. Похибка вибірки не перевищує 2.1%.