Скільки задонатив український ритейл за 2 роки повномасштаної війни

За 24 місяці повномасштабної війни український ритейл надав гуманітарної та військової допомоги на 8,6 млрд грн.

Про це йдеться у аналітичному дослідженні Асоціації ритейлерів України.

“Загалом за два роки війни українські ритейлери зібрали та передали допомоги на суму 8,6 млрд грн. Зокрема, на потреби армії та територіальної оборони було передано продовольчої продукції на суму 861 млн грн та непродовольчої продукції на суму понад 1,6 млрд грн. Населенню було надано продовольчої гуманітарної допомоги на суму 891 млн грн та непродовольчої гуманітарної допомоги на суму понад 1,36 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, ритейлерами було зібрано майже 3,64 млрд грн фінансової допомоги на придбання транспортних засобів та передано медикаментів на суму 244 млн грн.

Гуманітарна діяльність вітчизняних ритейлерів є важливим внеском у спільну перемогу України над росією. До допомоги армії та населенню долучились ритейлери з різних сегментів – FMCG, drogerie, техніка та електроніка, fashion, фармацевтика та інші.

Інфографіка PaySpace Magazine. Дані дослідження Асоціації ритейлерів України.

Інфографіка PaySpace Magazine. Дані дослідження Асоціації ритейлерів України.

Продуктовий ритейл

Загальна сума благодійної допомоги від АТБ для ЗСУ, добровольчих формувань, медзакладів, рятівників, волонтерських організацій, постраждалому цивільному населенню тощо вже перевищила 1 млрд грн. Зокрема, восени 2023 року всі подарунки до 30-річного ювілею АТБ конвертувала у донат для ЗСУ, сума якого сягнула 168 млн грн. Завдяки допомозі українців та партнерів по бізнесу вдалося зібрати 68 млн гривень, до яких АТБ додала 100 млн грн власних коштів.

Також литовська мережа Novus спільно зі своїм литовським фондом Food for Ukraine вже два роки надає допомогу соціально незахищеним українцям, які особливо важко переживають наслідки повномасштабного вторгнення росії. Так, з лютого 2022 року й до кінця 2023 року мережа супермаркетів Novus та благодійний фонд Food for Ukraine передали близько 1760 тонн харчів на суму 84 млн грн.

Техніка та електроніка

Серед мереж техніки та електроніки компанія Comfy має досвід допомоги армії з 2014 року, коли за ініціативою СЕО Comfy Ігоря Хижняка почала передавати волонтерам та військовим необхідну техніку та електроніку. За час повномасштабного вторгнення ритейлер допоміг ЗСУ на загальну суму 120 млн гривень. Ще один ритейлер – маркетплейс Алло – започаткував благодійну акцію «Дітям – дитинство. Розфарбуймо життя», з відрахунком 5% за покупки в додатку Алло. Було зібрано 5 млн грн. В 2023 році компанія Алло передала 15 млн грн на виготовлення високотехнологічних протезів для українських героїв – пацієнтів медцентру Superhumans Center.

Непродовольчий ритейл

Активно допомагає військовим та цивільним і найбільший ритейлер в сегменті DIY – мережа Епіцентр. Зокрема, у травні 2023 року спільно зі своїми партнерами мережа Епіцентр передала 500 гуманітарних наборів (засоби побутової хімії та гігієни) для сімей полеглих воїнів, щоб полегшити їхні життєві обставини і надати можливість піклуватися про дітей.

Також активно допомагає українцям на фронті й у тилу мережа магазинів Аврора. Тільки за 2023 рік компанія передала більше 155 млн грн на благодійну допомогу, а саме:

  • 124 млн грн — на потреби ЗСУ;
  • 20 млн грн — на підтримку громад;
  • 6 млн — на освітні проєкти;
  • 5 млн грн — для лікарень тощо.

Сегмент drogerie

Подорожник за два роки повномасштабної війни перерахувала понад 37 млн грн благодійної допомоги, спрямованої на підтримку проєктів з допомоги захисникам, волонтерам, лікарням, а також ініціатив з гуманітарної та психологічної підтримки. Люксоптика минулого року продовжила реалізовувати стратегію благодійних ініціатив, для підтримки найбільш вразливих верств населення та постраждалих від російської агресії. Загалом у 2023 році ритейлер направив 26 млн грн на соціальні проєкти та надав більше 70 000 одиниць оптичної продукції.