Скільки треба працювати в Україні, щоб придбати авто — дослідження

З поточними цінами та середніми зарплатами в Україні не так легко придбати власну машину. Розглянемо, скільки треба працювати середньостатистичному українцю, щоб купити автомобіль, та який спосіб кращий.

Хоча власний транспорт є необхідністю для багатьох українців, дозволити собі його може не кожен. Особливо зараз, в умовах війни.

Наприклад, є людина з середньою зарплатнею (близько 20 000 грн у 2024 році). Якщо відкладати щомісяця 20% від заробітку, знадобиться понад 20 років, щоб назбирати на нове авто. Водночас накопичити на вживану машину можна набагато швидше.

Конкретно на прикладах

Для розрахунку взяли найпопулярніше у світі авто — Toyota Corolla. На офіційному сайті дилера в Україні, ця машина коштує від 894 870 грн.

За даними Держстату, за підсумками 2023 року середня зарплата українця — 17 442 гривні.

Таким чином, якщо українець буде відкладати щомісяця п’яту частину від зарплати (3488,4 грн), то йому потрібно буде 256,47 місяця, щоб назбирати на машину. Це майже 21,5 року.

Варто зазначити, що це орієнтовний розрахунок, який не враховує можливі зміни розміру середньої заробітної плати, вартості авто та інших показників у майбутньому.

Що стосується вживаних авто, то середня ціна Toyota Corolla за підсумками 2023 року склала $5700 (222 300 грн), свідчать дані Інституту дослідження авторинку.

За тих самих умов (розмір середньої зарплати та відкладання 20% з неї) українцю знадобиться близько 63 місяців або 5,2 року.

Нагадаємо, за даними звіту World Car Group 2023, найпопулярнішим автомобільним брендом у світі за минулий рік стала Toyota, друге місце у Volkswagen. BYD піднявся на 10 місце, ставши першим серед електромобілів. Докладніше читайте тут.

Також ми писали, що експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій автомобілів з електричними силовими установками й визначили Топ-20 марок і моделей у трьох сегментах: імпорті вживаних, внутрішніх перепродажах та купівлі нових електроавто.