Скільки грошей українці тримають на депозитах в банках

Клієнти українських банків зберігають на депозитах близько 1,5 трильйона гривень станом на кінець осені 2023 року

Про це повідомив народний депутат, голова парламентського комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев з посиланням на дані Нацбанку України.

Так, за підрахунками НБУ, банківські вклади підприємств та населення у листопаді сягнули 1,5 трлн грн. І загальної суми 0,68 трлн грн накопичують звичайні українці.

Порівняно з кінцем 2021 року кількість депозитів клієнтів банків зросла майже на 50%, в тому числі населення — на 60%. Водночас вклади у валюті збільшились лише на 9%.

Дані за депозитами та кредитами з кінця 2021 по кінець 2023 року

Дані за депозитами та кредитами з кінця 2021 по кінець 2023 року. Фото: bank.gov.ua

Що стосується кредитів, то їх кількість останні пів року стабільно зростає. Насамперед завдяки держпрограмам кредитування, середи яких 5-7-9 та єОселя.

«Кредитування в національній валюті продовжує потроху відновлюватись як за рахунок корпоративного сектору, так і домогосподарств», — зазначає Гетманцев.

Однак у порівнянні з довоєнним періодом ринок кредитування стагнує. Це обумовлено збільшенням частки NPL і відрахувань в резерви, підвищенням банківських ризиків, посиленням вимог до нових кредитів, погіршенням фінансового стану позичальників.

Протягом листопада 2023-го кредити в гривні тільки повернулись на рівень кінця 2021 року. Портфель валютних кредитів за цей час скоротився більш ніж на третину.

Нагадаємо, українці у жовтні відкривали набагато більше депозитів в іноземній валюті, ніж у гривні. Так, приріст депозитів населення за жовтень скоротився на 0,25 млрд грн (0,04%), пригальмувавши вперше за дев’ять місяців. При цьому валютні вклади зросли на 247 млн доларів, що є найбільшим приростом у 2023 році.

Вклади корпоративних клієнтів банків у валюті зростали швидшими темпами — на 186 млрд доларів (2%). Гривневі депозити виросли лише на 10,5 млрд грн (1,3%).