Шлях української свинини на ринок ЄС займе мінімум два роки

2022 рік став особливим — ЄС зробив значні послаблення щодо експорту продукції з України. Зокрема, є певне розуміння, що це може бути і продукція свинарства, що раніше навіть особливо не обговорювалося.

Про це заявила президент асоціації «Свинарі України» (АСУ) Оксана Юрченко, пише AgroTimes.

«Ми з експертами і ветеринарною службою працювали над тим, аби попередньо були вже готові «драфтові» опитувальники для підприємств, які хочуть перевірити, наскільки вони відповідають вимогам регламентів ЄС», — зазначила вона.

Низка переробників, які зацікавлені в експорті свинини, проштудіювали ці опитувальники, щоб оцінити, що їм треба відшліфувати, аби довести свою відповідність.

«Наступного року у співпраці з міжнародними організаціями ми започаткуємо неофіційні аудити для підтримки таких виробників. Наразі маємо чотири підприємства», — наголосила Оксана Юрченко.

За оцінками АСУ, Євросоюз відкриватиметься для експорту вітчизняної свинини до двох років, і це не песимістичний сценарій.

Тим часом просуваються офіційні погодження міжнародних сертифікатів на експорт свинини із В’єтнамом і Гонконгом, додала Оксана Юрченко.

«Але наразі це не дуже актуально, оскільки морські шляхи закриті, а інша логістика для виробників фінансово недоцільна», — уточнила вона.