Що більше всього купували українці в листопаді — звіт ПриватБанку

Минулого місяця українці більше всього коштів витратили на купівлю техніки. Знизились витрати на їжу в ресторанах

Про це в Telegram пише пресслужба ПриватБанку.

Зазначається, що в умовах постійних перебоїв з електропостачанням громадяни стали значно частіше знімати готівку на касах. Разом з цим менше платили за товари та послуги картками (за листопад на 5,1% менше (51 млрд грн), ніж у жовтні).

«За листопад через торгові термінали ПриватБанку українці отримали готівки на касах торгових точок на 43% більше у порівнянні з жовтнем на суму 2,3 млрд грн. За останній місяць цією послугою скористалися майже 1,5 мільйона українців, середня сума отриманої готівки касах трохи перебільшує 1,5 тис. грн», — кажуть у банку.

Попри це є й товари, за які українці (у мережі торгових терміналів ПриватБанку) стали більше сплачувати карткою (на 15% за листопад, порівняно з жовтнем), — це електроніка та побутова техніка.

За словами члена правління ПриватБанку з питань малого та середнього бізнесу Євгена Заіграєва, суттєве зростання покупок техніки (до 3,8 млрд грн) зумовлено традиційним періодом розпродажів «чорної п’ятниці». При цьому, найпопулярнішими товарами місяця були павербанки та інша техніка для автономного енергозабезпечення.

 «Також у листопаді українці більше витрачали на пальне — оплати картками на АЗС у порівнянні з жовтнем зросли на 7,6% до 2,7 млрд грн. Менше витрачали з карток на їжу (-9,6%, 22,1 млрд грн), ліки (-4%, 3,1 млрд грн), кафе та ресторани (-12,4%, 3,1 млрд грн)», — додають у банку.