Ще одній кредитній спілці призупинили ліцензію

Національний банк України тимчасово призупинив ліцензії на здійснення діяльності з надання фінансових послуг кредитній спілці «Вінничанка» (ЄДРПОУ 37513847).

Зокрема, були призупинені ліцензії на залучення фінансових активів з обов’язком їх подальшого повернення, а також на надання коштів у кредит, включаючи умови фінансового кредиту.

Таке рішення Комітет із питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг прийняв 2 жовтня 2023 року. Рішення про застосування заходу впливу набирає чинності з 03 жовтня 2023 року.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про кредитні спілки». За новим законом спектр осіб, які можуть приєднатися до кредитних союзів, розширено. Тепер до їх числа можуть входити не тільки окремі громадяни, але й юридичні особи: фермерські об’єднання, ОСББ, кооперативи та мікроорганізації.

Раніше НБУ застосував заходи впливу у вигляді штрафних санкцій до двох кредитних союзів за порушення нормативно-правових актів, що регулюють діяльність закладів з надання небанківських фінпослуг.