Ритейл дуже добре адаптується до викликів війни

У FMCG індустрії відбувається зростання на 17% у грошовій вартості, водночас у обсягах фіксується 7% падіння. Тому наступного року відновлення обсягів буде важливою задачею.

Таку думку висловив CEO Nestle в Україні та Південно-Східній Європі Алессандро Дзанеллі, повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

«Ринок суттєво впав у 2022 році через фізичну відсутність товарів на початку вторгнення, втрату майже 9 млн споживачів та окупацію частини територій. Наразі вдалось подолати практично усі труднощі, забезпечити наявність товарів через імпорт чи місцеве виробництво, налагодити логістику, відновити активну комунікацію зі споживачами, навіть вдається впроваджувати інновації та випускати нові продукти та постачати їх на полиці магазинів», — пояснив він.

Окремим надзвичайно важливим фактором розвитку FMCG ринку Дзанеллі називає стійкість ритейл-індустрії, яка дуже добре адаптується до умов та викликів повномасштабної війни, зокрема й до періоду блекаутів, водночас відновлюється та розширюється.

«Для Nestle повністю змінились пріоритети роботи – від фокусу на фінансовому результаті та збільшенні частки ринку до безпеки, підтримки співробітників та суспільства, можливості продовжувати роботу. Суттєві зусилля компанії спрямовані на підтримку фізичної та фінансової безпеки своїх людей, підтримку ментального здоров’я, програми з реабілітації військових та підтримки українського суспільства загалом», — пояснив він.

Цього року компанія спрямувала близько 8 млн швейцарських франків на благодійність на додачу до минулорічних 13 млн. Цього року компанія демонструє 10% зростання у грошовому вимірі, що трохи нижче ринку.

«Водночас цього року наразі маємо 5% падіння у обсягах (минулого року 15% падіння). Усі фабрики працюють. Зараз там забезпечені безпечні умови роботи, фабрики працюють, зокрема, і на експорт», — додав Дзанеллі.