Ринок яблук: чого ще чекати поточного сезону

Кілька трендів сформувалось для експорту яблук у 2023/24 МР.

Про це розповів керівник компанії USPA Fruit Володимир Гуржій у колонці на AgroTimes.

«По-перше, для падіння цін на експортне яблуко передумов поки що немає — вони будуть або стабільними, або дещо зростати. І тут українським виробникам варто правильно рахувати економіку, адже у них будуть витрати на зберігання», — прогнозує він.

По-друге, на думку фахівця, будуть розширюватись ринки збуту та укріплюватись переорієнтація колись рекордних українських постачань до білорусі в бік Центральної Азії (через узбецьких операторів) та Іраку (через турецьких операторів) та деяких інших ринків.

«По-третє, можливий запуск нових форматів паковання (за збереження стандарту бушеля): нові типи опентопів, пресортований продаж у контейнерах тощо, аби задовольнити цінові очікування покупців на різних ринках», — додав Гуржій.

І зауважив, що логістика показує позитивний тренд, адже вартість її як мінімум стабілізувалась станом на початок сезону і навіть подекуди знижувалась станом на листопад 2023 року.

«Загалом рівень прогнозованості логістики української експортної продукції стає більш робочим, оскільки ми просто звикли і вже вміємо працювати у форматі як рутинному», — уточнив експерт.