Ринок солодощів: що робити Україні для розширення присутності у світі

Україна у 2022 р. зменшила обсяги експорту кондитерських виробів з цукру до 70 тис. т, зайнявши на глобальному ринку 13-е місце.

Як говориться у повідомленні Української Асоціації Аграрного Експорту, торік для українських компаній перервалась кількарічна тенденція поступового зростання поставок за кордон цієї групи солодощів.

Так, найбільшим попитом закордоно користуються українські цукерки «ірис» та інші з вареного цукру, карамель, желе, білий шоколад.

«У першому півріччі 2023 року Україна експортувала понад 40 тис. т цукрових кондитерських виробів вартістю близько $85 млн. Зараз головними споживачами наших солодощів з цукру є Польща, Румунія і Казахстан, які спільно забезпечують третину закупівель», — говориться у повідомленні асоціації.

За узагальненими даними Міжнародного торгового центру (ITC), в 2022 році глобальний експорт цукрових солодощів перевищив $14 млрд, що на 6 % більше показника 2021 року. В кількісному виразі експорт кондитерських виробів минулого року склав майже 4 млн т. В цьому сегменті найбільшими постачальниками на світовий ринок виступають Німеччина (437 тис. т), Китай (428 тис. т) і Туреччина (315 тис. т). Чільну десятку експортерів також доповнюють Іспанія, Бельгія, Нідерланди, США, Канада, Індія та Польща.

В УААЕ рекомендують галузевим виробникам і експортерам сфокусуватись не лише на традиційній продукції, а й приділити увагу впровадженню новинок зі зміненими найменуваннями, смаками, упаковкою тощо. Доречним також буде просування нішевих продуктів в окремих географічних регіонах (Близький Схід, Тихоокеанська частина Азії, Африка, Латинська Америка), адже глобальний ринок кондитерських виробів з цукру є сформованим і достатнім за обсягами пропозиції, тому диверсифікація товарного асортименту підвищує можливості отримання преміальної виручки.