Рейтинг найприбутковіших ІТ-компаній України

BRDO розкриває десятку найприбутковіших українських ІТ-компаній. Режим резидентства “Дія City”, що передбачає нижчі податкові ставки, мотивує компанії до офіційного найму співробітників.

Офіс ефективного регулювання BRDO оприлюднив список 10 ІТ-компаній України, які сплатили найбільше податку на прибуток.

За їхніми даними, найприбутковіші на українському ринку — продуктові компанії. Причина? Вони часто працюють на перетині ІТ та інших секторів. Наприклад: банкінгу (Fintech Band або ТОВ “Фінтех бенд”), оброблення платежів (ТОВ “Український процесинговий центр” або UPC (Ukrainian Processing Centre), а також “Visa Україна”) і онлайн-ритейлу (EVO або ТОВ “Уапром”).

Маржинальність_ТОП_10_Українських_IT_компаній_2022_рік

Дані BRDO.

До того ж у списку сервісних компаній найбільша маржинальність у лідера ринку EPAM (ТОВ “ЕПАМ сістемз”).

Які ІТ-компанії найбільше поповнили держбюджет податком на прибуток 2022 року?

Ба більше, найвищі прибутки в абсолютному вимірі — у великих сервісних компаній EPAM (ТОВ “ЕПАМ сістемз”) і GlobalLogic Ukraine (ТОВ “Глобаллоджик Україна”) та компанії Fintech Band (ТОВ “Фінтех бенд”).

Податок на прибуток становить 18%, проте не всі компанії платять саме стільки через особливості обліку.

З іншого боку українська сервісна компанія Softserve – за ставкою 23,1%. Водночас є й компанії, які платять менше: EPAM (а саме ТОВ “Епам діджитал”) та Metinvest Digital (ТОВ “Метінвест діджитал”) сплатили за ставками 1,2% та 1,3% відповідно.

До того ж відмінність між номінальною ставкою податку на прибуток та ефективною ставкою може пояснюватися особливостями облікових політик компанії, наявністю податкових кредитів або зобов’язань, застосуванням особливих податкових режимів тощо.

Резидентство “Дія City” змінює український ІТ-ринок

Водночас домінуючою моделлю на ринку все ще залишається контрактування ФОПів (фізичних осіб-підприємців). Однак частина компаній віддає перевагу офіційному найму співробітників.

Отже, з 10 найбільших офіційних ІТ-роботодавців 7 є резидентами “Дія City”. Оскільки резидентство дозволяє оподаткування праці за меншими ставками. Крім того, воно і в майбутньому обмежуватиме роботу за ФОП-моделлю.

Мало того, податковий режим у рамках резидентства “Дія City” дає змогу обрати особливі умови оподаткування податком на прибуток, а саме: Податок на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%. Скористатися цією можливістю компанії могли тільки починаючи з другого кварталу 2022 року. За задумом, ПнВК має зменшити податкове навантаження на компанії.

Насправді компанії, що стали резидентами “Дія City”, по-різному змінили ефективну ставку оподаткування у 2022 році. Принаймні три українські продуктові компанії суттєво її зменшили: Fintech Band (ТОВ “Фінтех бенд”), EVO  (ТОВ “Уапром”) і Netcracker (ТОВ “Неткрекер”). Водночас для інших резидентів вона не змінилася, а для деяких навіть збільшилася.

У результаті очікується, що компанії, які вже наймають співробітників за трудовими договорами, матимуть більше мотивації для набуття резидентства.