Реалізація олії на дальні ринки збуту додатково приносить 60-100 $/т

Компанія «ТАС Агро» прагне концентруватися на більш маржинальних ринках.

Про це розповів заступник генерального директора з комерційних питань «ТАС Агро» Антон Жемердєєв у інтерв’ю виданню «Судноплавство».

Він зазначив, що у 2022 році компанія збільшила посівні площі під соняшником і почала його переробку на заводі (на давальницьких умовах). Також стартувала реалізація продуктів переробки: соняшникової олії, шроту, пелетів з лушпиння.

«Оскільки продукти переробки — це новий досвід для компанії, тому спершу ми реалізовували все «з місця» та вивозили на західні кордони. На сьогодні це вже другий сезон, а тому тепер здійснюємо продаж соняшникової та ріпакової олії з доставкою до Китаю, Індонезії, Малайзії, для кінцевих споживачів. Цього сезону реалізація на дальні ринки збуту додатково приносить від $60 до $100 на тонні олії порівняно з експортом до Європи», — поділився Антон Жемердєєв.

Він уточнив, що всю ріпакову та соняшникову олію «ТАС Агро» експортує контейнерами, пшеницю також частково.

«На сьогодні є проблеми з доступністю контейнерів через великий попит. Тому ми робимо завчасні продажі (за два-три місяці) і відповідно — попередні бронювання», — додав він.


Для довідки: «ТАС Агро» — провідна аграрна компанія України, що динамічно розвивається. На сьогодні обробляє понад 80 тис. га земель у Чернігівській, Сумській, Київській, Вінницькій, Кіровоградській та Миколаївській областях. Компанія працює в різних сферах сільського господарства (рослинництво, тваринництво, зберігання зернових).