Рада узаконила виробництво крафтових спиртних напоїв

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який легалізовує роботу виробників крафтових спиртних напоїв та спиртових дистилятів ( №5762).

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

«Закон має на меті привести чинне законодавство в сфері виробництва та обігу спиртних напоїв і дистилятів у відповідність до вимог законодавства ЄС, а також пом’якшити регулювання в цій сфері для суб’єктів малого підприємництва», — зазначив він.

Зокрема, документ дає визначення малих виробників дистилятів та встановлює чіткі вимоги до їх матеріально-технічної бази.

Також закон надає право малим виробникам дистилятів подавати звіт про обсяги виробленої та реалізованої продукції щоквартально (замість щомісяця) та зменшує штраф за неподання або неправильне подання такої звітності з 17,5 тис. грн до 1,02 тис. грн.

Крім того, зменшується вартість ліцензії на оптову торгівлю спиртними напоями для малих виробників дистилятів — з 500 тис. грн до 30 тис. грн.

Водночас документ дозволяє використання усіх спиртних дистилятів, вироблених із сільськогосподарської продукції, для виробництва алкогольних напоїв.

Також документом виключено застаріле положення щодо обов’язкової сертифікації спирту, дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв.