Рада ухвалила закон про обіг продукції з ГМО

Верховна Рада 23 серпня ухвалила у другому читанні законопроект №5839 про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів (ГМО) та генетично модифікованої продукції. Документ посилює контроль за розміщенням на ринку продукції з ГМО, повідомляє Український клуб аграрного ринку (УКАБ).

Головне

  • Законопроект, зокрема, запроваджує державну реєстрацію ГМО.
  • “Цей законопроект наближає український агросектор до європейських стандартів, створюючи прозорі правила ведення бізнесу та забезпечуючи державний контроль за екологічною, генетичною, продовольчою та біологічною безпекою держави”, – зазначають аналітики.
  • Також документ посилює вимоги до маркування продукції з ГМО, запроваджує правила її простежуваності, удосконалює систему ризиків щодо впливу ГМО на здоров’я та інше.
  • До другого читання депутати внесли поправки, які забороняють вирощування та ввезення в Україну генетично модифікованої кукурудзи та вводять вето на вирощування протягом п’яти років генетично модифікованих цукрових буряків та ріпаку.