Рада схвалила обмін податковою інформацією із закордонними контрагентами: що це означає для українців

Законопроект № 8131 дозволить більш ефективно виявляти тих платників податків та бенефіціарів бізнесу, які ухиляються від сплати податків, у тому числі за допомогою іноземних юрисдикцій

21 березня парламент схвалив у другому читанні законопроект № 8131, згідно з яким у систему оподаткування буде введено деякі європейські норми. Також буде підвищено прозорість процесу стягнення податкових платежів. Законопроект є одним із небагатьох документів, на прийнятті якого наполягали європейські партнери України.

Бази платників податків тепер стануть доступними не лише у країні, а й за кордоном. Таким чином ДПС зможе більш ефективно відслідковувати тих платників та бенефіціарів бізнесу, які ухиляються від податків, у тому числі за допомогою іноземних юрисдикцій. Усі банківські та небанківські структури України набудуть статусу фінагента. А дані про користувачів та клієнтів регулярно передаватимуться до наглядових органів.

Однак, інформація, що підлягає обміну в рамках стандарту CRS, стосуватиметься обмеженого кола осіб. У свою чергу, Податкова служба щомісяця дистанційно перевірятиме дані, які отримують від фінкомпаній. За невиконання вимог обміну інформацією фінансових агентів штрафуватимуть.

Штраф для фінансового агента складе 100 мінімальних зарплат (670 тис грн). Користувачі, які подають неправдиву інформацію про свої рахунки, також каратимуться штрафними санкціями, розмір яких складе також 100 мінімальних зарплат або 670 тис грн.