Рада легалізувала медичний канабіс

Верховна Рада України сьогодні, 21 грудня, ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про легалізацію канабісу в медичних цілях.

Про це повідомив перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

Він зазначив, що проєкт Закону «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни» (№7457) підтримали 248 парламентарів.

Зазначається, що законопроєкт регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання продовжить вважатися злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства. Виробництво ліків жорстко контролюватиметься на усіх етапах.

«Вирощувати зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції. Кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відслідковувати рух рослин до пацієнта», — додав парламентар.

Закон вводиться в дію через пів року після його опублікування, тобто, на думку нардепа, запрацює у другому півріччі 2024 року.