Птахівники почнуть нарощувати потужності після припинення відключення електроенергії

За нормалізації ситуації на енергетичному ринку України й припинення відключення електроенергії виробники курячих яєць почнуть потроху нарощувати потужності виробництва.

Про це повідомив директор філії «Броварська» ПНВК «Інтербізнес» Володимир Пономаренко, пише журнал «Наше птахівництво».

Він зазначає, що останні декілька років виробники курячого яйця працювали з мінімальною маржинальністю, на межі рентабельності, і не мали змоги суттєво розширятися з власних обігових коштів. Виняток — компанії, що брали кошти з суміжних бізнесів, наприклад, рослинництва, або залучали зовнішні інвестиції. Нині ситуація ще погіршилася, і можливості залучати кошти з рослинництва теж немає.

Володимир Пономаренко додає, що на події в Україні відреагував світовий ринок курячого яйця.

«Мабуть, ніхто до кінця не усвідомлював, яка насправді велика роль України на світовому аграрному ринку. Низка країн недоотримали значної частини наших недорогих зернових культур. Відповідно там також зросла вартість курячого яйця», — розповідає експерт.

За його словами, експорту курячого яйця зараз дуже мало — основна логістика була вибудувана через порти. Нині, коли немає такої можливості, доставляти яйце за кордон наземним транспортом дорого й невигідно.

«Та треба розуміти, що після закінчення війни, коли у рослинницьких компаній буде змога експортувати зернову сировину через порти, вартість комбікормів для птиці на внутрішньому ринку також зросте», — підкреслив Володимир Пономаренко.

Поки ситуація на ринку така, що ціна на куряче яйце в Україні має стабілізуватись і зупинитися на рівні 45-60 грн за десяток, резюмував він.