Промисловим свинарям вдалося збільшити поголів’я на 13% попри війну

Найактивніші вітчизняні виробники свинини у 2022 році збільшили маточне поголів’я на понад 6%, загальне — майже на 13%, а обсяги реалізації на забій — більш ніж на чверть.

Про це свідчать результати дослідження асоціації «Свинарі України».

Як зазначається, в окремих операторів кількість утримуваного поголів’я, зокрема основних свиноматок, дещо скоротилася (переважно в межах 7-18%), однак таке скорочення перекрило нарощування виробничих потужностей іншими операторами.

«Зокрема, помітний ривок за цей період здійснили СП ТОВ «Нива Переяславщини», ПАП «Агропродсервіс» та ПП «Аграрна компанія 2004», — констатують експерти.

Так, флагман центрального регіону за 2021-2022 рр. запустив у експлуатацію 12-й комплекс та вийшов на потужність 19,4 тис. свиноматок (+17,4% проти 2021 р.), що збільшило загальне число тварин у компанії майже на 30%, а реалізацію на забій — у 1,5 раза.

ПАП «Агропродсервіс» за аналізований період наростило маточне поголів’я на понад 20% та збільшило потужності власної відгодівлі, покращивши показник річної реалізації на забій майже на 2/3.

Аналогічної стратегії притримувалося і ПП «Аграрна компанія 2004»: додаткові 14% маточного поголів’я та розбудова власних відгодівельників дозволила збільшити чисельність утримуваного поголів’я на понад 40% проти 2021-го, а кількість пропозиції живця на забій — майже вдвічі.

Водночас ТОВ АПК «Насташка» за рахунок приросту маточного поголів’я, реорганізації виробничих майданчиків та їх модернізації збільшило кількість утримуваного поголів’я та річну реалізацію на забій на 60%.

Помітно зросла чисельність загального поголів’я (+58%) та реалізація на забій (+20%) у ТзОВ «Угринів Еко Ферм» за рахунок заповнення попередньо збудованих потужностей.