Посівні площі цьогоріч не дотягнуть до 22 млн га

Зменшення посівних площ, скорочення виробництва, падіння експорту, дорога логістика, а також погодні умови впливатимуть на весняну посівну кампанію.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький на розширеному засіданні правління Української спілки промисловців та підприємців, повідомляє Мінагрополітики.

Він зазначив, що за попередніми даними структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, станом на 30 грудня очікувана посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 року має скласти 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше від показника 2021 року (28,6 млн га).

«Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то наразі не можемо використовувати приблизно 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій. Після деокупації знадобиться багато часу на розмінування та очищення територій. Те, що залишає окупант, потребує як мінімум кількох місяців, а то й до року часу для повернення до виробництва. Ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тож весною потрібно покрити дефіцит непосіяних озимих», — зазначив Тарас Висоцький.

Наразі складно прогнозувати цьогорічні валові збори сільськогосподарських культур, які значно залежатимуть від погодно-кліматичних умов під час проведення комплексів польових робіт, а також фінансового і матеріально-технічного забезпечення конкретного сільськогосподарського товаровиробника. Скорочення внесення добрив, які здорожчали, спровокує зменшення виробництва.