Попри блекаут, 72% компаній будуть працювати на українському ринку

Навіть тривалий блекаут не завадить 72% компаній Європейської Бізнес Асоціації працювати на українському ринку. В межах опитування Індекс інвестиційної привабливості України топ-менеджери розповіли про вплив та наслідки для їхнього бізнесу масованих ракетних ударів по енергосистемі України.

Про це йдеться у повідомленні ЄБА.

«Нестабільність електропостачання протягом останніх двох місяців змусила 66% компаній змінити графік роботи, 40% — зменшити обсяги виробництва чи надання послуг, 12% — закрити частину офісів/відділень/торгових точок. Ще по 9% призупинили роботу або законсервували частину приміщень. Тільки 1% повністю зупинили роботу, а на 18% наших компаній відключення електроенергії взагалі або майже не вплинули», — зазначається у звіті.

Щоб мінімізувати вплив відключень електроенергії, 86% бізнесів встановлюють генератори або інші ДБЖ, 65% використовують альтернативні джерела зв’язку та Інтернету, 25% переносять дані у хмару, 22% проводять заходи з кібербезпеки. Тільки 10% перебої з електроенергією змусили проводити релокацію бізнесу або персоналу.

Втім у зв’язку з підготовкою до відключень електроенергії український бізнес несе суттєві витрати. Так, 40% опитаних компаній повідомили, що їхні витрати на забезпечення автономності вже склали до $50 тис., ще 22% повідомляють про витрати в діапазоні $50-100 тис., 24% — про витрати $100-200 тис., 14% витратили вже більше $200 тис.

Зрештою більшість компаній, а саме 72%, стверджують, що тривалий блекаут не зможе змусити їх вийти з українського ринку, 20% вагаються щодо відповіді, і тільки 8% припускають таку можливість у найгіршому випадку.

«Ситуація в енергетиці залишається надзвичайно напруженою через щотижневі масовані обстріли нашої інфраструктури. Компаніям доводиться витрачати суттєві кошти, щоб адаптуватися та мати змогу працювати навіть під час тривалих відключень. Однак ми бачимо, що навіть в умовах постійного енергетичного терору практично ніхто не зупиняє роботу повністю», — коментує виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.


Для довідки: опитування проводилось у межах Індексу інвестиційної привабливості України з 29 листопада по 13 грудня 2022 року. У опитуванні взяли участь 100 топ-менеджерів членських компаній асоціації.