Попит на теплі речі та павербанки зріс у рази: як українці готуються до зими

На тлі масового обстрілу російськими військами об’єктів енергетичної інфраструктури українці більш ретельно готуються до зими. Про це йдеться в аналітиці OLX.

Так, вже у вересні громадяни зацікавилися обігрівачами, а у жовтні у 6 разів частіше шукають павербанки.

У разі відсутності або перебоїв із опаленням класичними обігрівачами стануть конвектори, радіатори, тепловентилятори, масляні та УФО обігрівачі. За даними OLX, їх найбільше шукали упродовж другого тижня вересня – 87,4 тис. разів.

Попит на теплі речі та павербанки зріс у рази: як українці готуються до зими - фото 1

При зникненні електрики знадобляться біокамін на спирті, газова колонка, буржуйка або твердопаливний котел. Такі товари також найбільше цікавили користувачів у вересні – майже 243 тис. запитів, з яких 89% становили буржуйки.

Попит на теплі речі та павербанки зріс у рази: як українці готуються до зими - фото 2

Відповідно до попиту додалося і пропозицій. Середня ціна товарів для обігріву також зросла. Так, порівняно із серпнем біокаміни подорожчали на 2 тис. грн, масляні обігрівачі та котли – на 1,2 тис. грн.

Українці також стали шукати більше теплого домашнього одягу, ковдр та пледів. Такий комплект теплих речей на одного дорослого у жовтні коштуватиме в середньому 4 тис. грн, а зібрати його можна із 18 тис. пропозицій в онлайні.

При цьому сам попит за неповний жовтень зріс місцями майже до 20 разів у порівнянні із серпнем;

  • теплі шкарпетки – 15 694 запити, в 20 разів більше;
  • теплий светр – 13 007 запитів, увосьмеро більше;
  • термобілизна – 53 146 запитів, утричі більше;
  • домашній теплий одяг – 23 494 запити, на 126% більше;
  • тепла ковдра – 123 896 запитів, на 104% більше;
  • плед – 27 872 запити, на 9% більше.

Крім того, ще у серпні українці стали частіше шукати спальні мішки, каремати та намети – майже 158 тис. запитів. У середньому подібний набір у жовтні коштуватиме 7 тис. грн (на 11% дорожче, ніж у серпні). При виборі слід звертати увагу на температурний режим: наприклад, Tcomf для спальників і R-value для карематів.

У свою чергу короткочасні локальні відключення призвели до збільшення попиту практично на всі резервні системи харчування. За даними OLX, порівнюючи періоди 1-9 жовтня та 10-16 жовтня, українці:

  • вшестеро частіше шукали павербанки та зарядні станції;
  • вчетверо більше цікавилися генераторами.

Зросла не лише кількість пошуків, а й пропозиція на ринку – найбільше розширився асортимент зарядних станцій.

Для живлення побутової техніки в приватному будинку можуть стати в нагоді генератори не менше 5 кВт. Бензинові прилади в жовтні коштуватимуть українцям орієнтовно 19,5 тис. грн, а от дизельні будуть дорожчими майже вчетверо (4 тис. грн).

Портативна зарядна станція – наприклад, на 210 Вт-год із середньою вартістю 15 500 грн зможе тричі підзарядити ноутбук, більше 10 разів – телефон, а також підтримати роботу холодильника до 3 годин. Для телефонів та ноутбуків не буде зайвим павербанк від 20 000 mAh, його середня ціна на OLX у жовтні складає 1300 грн.

Якщо в будинку зникне електроенергія, знадобиться не лише ліхтарик із запасними батарейками. Альтернативою можуть бути будь-які гірлянди чи нічники на батарейках, свічки та кемпінгові ліхтарі. Ціни з серпня по жовтень не змінилися, а кількість оголошень з продажу гірлянд та свічок збільшилася на 12% та 28% відповідно.

Попит на теплі речі та павербанки зріс у рази: як українці готуються до зими - фото 3

Нагадаємо, за даними ТЦ “Епіцентр”, пошкодження енергетичної інфраструктури України через російські ракетні обстріли викликало різкий попит серед громадян на мініелектростанції та генератори.